KAHRAMANMARAŞ AFŞİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul ve Kurum Müdürlerimize Yönelik “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma” Semineri

Okul ve Kurum Müdürlerimize Yönelik “Yöneticilik Formasyonu Kazandırma” Semineri

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan bütün okul/kurum müdürlerinin zorunlu olarak katılacağı 26 Ocak 2015 Pazartesi günü başlayan 3 aşamalı Yöneticilik Formasyonu Kazandırma Kurslarının ilki olan 1. aşama semineri başladı. 2. ve 3. aşama semirler ise ileryen tarihlerde başlayacaktır.

Bu seminerlerin yapılması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından istenmiş ve şu ifadelere yer verilmişti: “Eğitim kurumlarına yeni görevlendirilen ve halen okul müdürlüğü görevini sürdüren yöneticilerin yürüttükleri görevlerde başarılı olmaları, vizyoner bakış geliştirebilmeleri, değişim ve gelişmeleri takip edebilmeleri, kişisel ve mesleki gelişmelerini sürdürebilmeleri bakımından, yöneticilik Formasyonu kazandırmak amacıyla mahalli olarak üç aşamalı hizmetiçi eğitim düzenlenecektir.”

Okullarda görev yapan müdürlere, yöneticilik formasyonu kazandırma kursunun 1.kademe programında; Öğretim Liderliği, Okul Yöneticiliği, Yönetsel ve Mesleki Etik, Okul Kültürü ve Örgütsel Davranış, Vizyon ve Strateji Geliştirme, Proje Yönetimi ve Eğitimde Kalite yönetimi ana başlığı altındaki konular anlatılıyor.

............

Efsus Turan Mah. Nazım Kaynak Bulvarı Afşin Hükümet Konağı 1. Kat - 0 ( 344) 511 49 76 - 511 69 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.