KAHRAMANMARAŞ AFŞİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Şenlikleri

İlimizde ilk defa gerçekleşen Öğrenme şenlikleri Kahramanmaraş´da düzenlendi.
Öğrenme Şenlikleri

Ülkemizde 2013 yılın içinde ilk defa düzenlenen öğrenme şenlikleri Eskişehir´de başlatılmış Bursa ve Kocaeli illerinde gerçekleştirilen etkinliklerle devam etmiştir. Öğrenme şenlikleri hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı artırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinlikler bütünüdür. Bu şenliklere ilçemizin kamu kurum ve kuruluşları yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşları katılarak ilçe tanıtımına önemli katkı sağlamışlardır.

4-6 kasım tarihleri arasında Öğrenci Şenlikleri Organizasyona katılan ilçemize ait programda Afşin yöresine ait halk oyunları, Eshab-ı Kehf Gönül Elçilerinden temsili "Yedi Uyurlar´ın canlandırılması", Misafirlere Afşin çemeni ikramı,fotoğraf sergisi,yöresel ağızda şiirler, Afşinli Ozanlar Derneği katkılarıyla ozanlarımızın canlı sunumları, ebru sanatı ve hat sanatı ile uygulamalı gösteri, Afşin Belediyesi tarafından Eshab-ı Kehf tanıtım kitapçığı dağıtımı ve ilk yardım uygulamaları gibi faaliyetler, Afşin standının büyük ilgi görmesine ve İlçemizin tanıtımına önemli katkısı olmuştur.

Öğrenme ŞenlikleriÖğrenme ŞenlikleriÖğrenme ŞenlikleriÖğrenme Şenlikleri

Efsus Turan Mah. Nazım Kaynak Bulvarı Afşin Hükümet Konağı 1. Kat - 0 ( 344) 511 49 76 - 511 69 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.