KAHRAMANMARAŞ AFŞİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atletizmde İl İkincisi Olan TOKİ Eshab-ı Kehf Öğrencilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan´a Ziyaret

Atletizmde İl İkincisi Olan TOKİ Eshab-ı Kehf Öğrencilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan´a Ziyaret

 

Kahramanmaraş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen okul sporları yarışmaları atletizm branşında il ikincisi olan Afşin TOKİ Eshab-ı Kehf Ortaokulu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan’ı makamında ziyaret etti.

Başarılarından dolayı öğrencileri tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, İl ikinciliği elde eden TOKİ Eshab-ı Kehf Ortaokulu öğrencilerini bölge yarışmalarında da aynı başarıyı elde edeceklerine inandığını söyledi.

Turan, “TOKİ Eshab-ı Kehf ortaokulumuz hafta sonu yapılan Okul Sporları Atletizm branşında ilçemizi Kahramanmaraş’ta temsil ettiler. Okulumuzu, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi tebrik ediyorum. TOKİ Eshab-ı Kehf Ortaokulu hafta sonu yapılan yarışmada ilçemizi İl İkinciliği madalyasıyla geldiler. Bu bizim ilçe tarihimizde hatırladığım kadarıyla atletizmde ilk derecemiz. Bu nedenle yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah öğlencilerimiz ilimizi temsilen ileriki günlerde bölge yarışmalarına gidecekler. İnşallah bölgede de öğrencilerimizden aynı başarıyı bekliyoruz. Bölge yarışmalarına yaklaşık 1 ay var. Öğrencilerimiz bizleri temsil edecekler oradan da  güzel başarılarla dönecekler. Öğrencilerimize katkılarından dolayı öğretmen arkadaşlarımıza ve okul müdürümüze teşekkür ediyorum. “dedi.

İl ikincisi olan TOKİ Eshab-ı Kehf Otaokulu öğrencilerinin 1 ay sonra ilçemizi ve ilimizi temsilen bölge yarışmalarına katılacaklarını söyleyen Afşin TOKİ Eshab-ı Kehf Ortaokulu Müdürü Ali Temel, “Gençler A ve B kategorilerinde il geneli 16 okuldan yaklaşık 160 öğrencinin mücadele ettiği yarışmalarda sporcular 100 metre, 200 metre, 400 metre, 800 metre, bin 500 metre, 110 metre engelli, gülle atma, cirit atma, uzun atlama, üç adım atlama, yüksek atlama gibi kategorilerde yarıştı.  ‘Yıldız Kızlar’ Kahramanmaraş il birinciliği yarışmalarına katıldık. Beden eğitimi öğretmeni Tuncer Aldemir’in gerekli antrenmanları sağlayarak öğrencilerimiz yarışmaya hazırladı. Öğrencilerimiz Kahramanmaraş İl İkincisi olarak döndüler. 1 ay sonra da ilimizi ve ilçemizi bölgelerde temsil etmek üzere yarışacağız. Kendilerinden Türkiye Şampiyonluğu başarısı bekliyoruz. Ayrıca ulaşım konusunda ve malzeme konusunda sürekli destek olan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Mahir Turan’a da teşekkür ediyorum. “açıklamasında bulundu.

09-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-201809-04-2018

Efsus Turan Mah. Nazım Kaynak Bulvarı Afşin Hükümet Konağı 1. Kat - 0 ( 344) 511 49 76 - 511 69 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.