KAHRAMANMARAŞ AFŞİN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

23 Geçici Güvenlik Görevlisi İçin Noter Huzurunda Kura Çekimi Gerçekleştirildi

23 Geçici Güvenlik Görevlisi İçin Noter Huzurunda Kura Çekimi Gerçekleştirildi

       Afşin´de Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde işe alınacak 23 geçici güvenlik görevlisi için kura çekildi. Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Elbistan Müdürlüğü işbirliğinde okulların güvenliğinin sağlanması amacıyla Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 9 aylığına istihdam edilecek 23 geçici güvenlik görevlisi için 112 kişi başvuru yaptı. Afşin Hükümet Konağı Konferans Salonunda, Afşin Noteri Aslan Soysal tarafından çekilen kurada, ilçedeki okullarda 9 ay görev süreyle görev yapacak güvenlik görevlileri belirlendi.  

         Kurada ismi çıkan güvenlik görevlilerinin belirlenen tarihler arasında okullardaki güvenlikten sorumlu olacağını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hasan Arslan, "Öğrencilerin daha güvenli bir ortamda eğitim almalarını sağlamak amacıyla Türkiye İş Kurumu ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol kapsamında kura çekimini gerçekleştirdik. Noter huzurunda yapılan kura çekimiyle başvuruda bulunan 112 kişi arasında isimleri çıkan 23 kişi, ilçemiz genelindeki okullarda 28 Haziran 2018’e kadar güvenlik görevlisi olarak görev yapacak.  İsmi çıkan arkadaşlarımız İş Kur Kurumu tarafından incelenecek ve Toplum Yararına Programı kapsamında işe başlayacak. İlçe merkezimizde yaklaşık 28 okulumuz var. Emniyet Müdürlüğümüz ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde riskli olarak belirlenen 23 okulumuzda kurada ismi çıkan arkadaşlarımız güvenlik tedbirlerini alacak. Kazasız, olaysız bir eğitim öğretim dönemi geçirmeyi temenni ediyoruz. 9 ay boyunca bizimler birlikte görev yapacak güvenlik görevlilerimize de hayırlı olsun diyorum." açıklamasında bulundu. Kura çekiminin ardından 22 Ekim 2018’de işbaşı yapacak olan güvenlik personelleri, 28 Haziran 2018’e kadar görevde kalacak.


15-10-201815-10-201815-10-2018

Efsus Turan Mah. Nazım Kaynak Bulvarı Afşin Hükümet Konağı 1. Kat - 0 ( 344) 511 49 76 - 511 69 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.